/Files/images/Фотостатут.jpg
Статут— установчий документ закладу. Він визначає його права та обов'язки, структуру, види і напрями діяльності, порядок управління, а також регулює відносини з іншими організаціями та громадянами. Є нормативні вимоги достатуту.

1. Закон України «Про дошкільну освіту» (далі— Закон про дошкільну освіту) визначає типи закладів дошкільної освіти.

2. Положення про заклад дошкільної освіти, затверджене постановою КМУ від 12.03.2003 №305, зі змінами, внесеними згідно зпостановою КМУ від 27.01.2021 №86 (далі— Положення про ЗДО), визначає, що заклад дошкільної освіти є юридичною особою та діє на підставі власних установчих документів, які розробляє та затверджує засновник відповідно до законодавства та Положення про ЗДО.

3. Господарський кодекс Українивстановлює, що статут має містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного капіталу таінших фондів, порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенції, про умови реорганізації та ліквідації суб’єкта господарювання, а також інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми суб’єкта господарювання, передбачені законодавством.

4.Нацстандарт України «Діловодство й архівна справа. Терміни та визначення понять» ДСТУ 2732: та визначає, що у текстах документів має бути виваженим усе: реквізити та оформлення, лексика і пунктуація. Юридична сила службового документа— це властивість службового документа, надана чинним законодавством, яка є підставою для вирішення правових питань, здійснювати правове регулюванняі(або) управлінські функції (п.3.12ДСТУ 2732:2004).

Тож статут пишіть «офіційною мовою». Майте на увазі, що узаконах є багато відсильних положень, згідно зякими ті чи ті питання діяльності закладу ви повинні врегулювати у статуті.

5.Лист МОН «Щодо зміни установчих документів закладу дошкільної освіти»від 21.01.2021 №6/60-21. У ньому настанови, коли вносити зміни до статуту закладу, вимоги щодо найменування закладу дошкільної освіти.

Статут КЗДОКТ №18 "Струмочок"

Кiлькiсть переглядiв: 754

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.