/Files/images/images (2).jpg

БЕЗПЕКА ЖИТТЄДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ - ВАЖЛИВИЙ АСПЕКТ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДІ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ


ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ УКРАЇНИ
«ПРО ДОШКІЛЬНУ ОСВІТУ"
ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ:

- створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров’я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання;
- формує у дітей гігієнічні навички та основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки;
- сприяє збереженню та зміцненню здоров’я, розумовому, психологічному й фізичному розвитку дітей».
- попередження усіх видів дитячого травматизму

Керуючись документами, що регламентують діяльність ЗДО (Закони України “Про дошкільну освіту”, “Про охорону дитинства”, “Про попередження насильства в сім’ї”, Конвенція ООН “Про права дитини”), зазначимо: провідним завданням сучасної системи освіти є виховання дитини в дусі відповідного ставлення до власного здоров’я, безпеки життя, здоров’я оточуючих як найвищої індивідуальності та суспільної цінності.

Охорона життя дитини є пріоритетним завданням системи дошкільної освіти, реалізація якого сприяє збереженню та зміцненню здоров’я малюків, дає поштовх до його формування та відновлення. Саме у цьому віці у дитини формуються основи здорового способу життя, норми безпечної поведінки.

Безпека життєдіяльності дитини–це формування у неї свідомого ставлення до збереження особистого життя здоров’я шляхом надання теоретичних знань, практичних умінь, вправляння у практичних ситуаціях.

Отже, освітній процес у ЗДО повинен бути зорієнтований на формування безпечної поведінки дошкільнят у дозвіллі, серед людей, предметів природи, що на сучасному етапі є дуже актуальним.

Актуальність проблеми полягає у тому, що згідно з дослідженнями психолого- педагогічної науки пізнання дитиною навколишнього світу починається зі сприймання предметного середовища. Малюк тягнеться до предметів, речей, що оточують його, але в цьому може приховуватися небезпека для його здоров’я і навіть життя. Зважаючи на те, що з кожним роком збільшується кількість травмованих дітей унаслідок несформованих навичок користування предметами, речами, поведінки з незнайомими людьми, у природному довкіллі та в різних ситуаціях, постала потреба у системній роботі з дошкільнятами, щоб виробити в їхній свідомості стереотипи щодо безпеки у життєвому середовищі.

Одним із пріоритетних завдань є збереження та зміцнення фізичного і психічного здоров’я вихованців. Шляхи реалізації цього завдання обирались у системі та послідовно, відповідно до отриманих раніше результатів роботи у русі формування у дошкільників основ безпеки життєдіяльності (ОБЖД), шляхом формування свідомого ставлення до збереження власного життя та здоров’я; шляхом вправляння у практичних ситуаціях. Головним документом, яким керувався педагогічний колектив, був Закон України “Про дошкільну освіту”, де зазначено:

Причини травм, що трапляються серед дітей, настільки різноманітні, що протидіяти їх виникненню складніше, ніж інфекційним хворобам. Тому після першого етапу роботи стало зрозуміло, що основна увага у профілактиці безпеки життєдіяльності дитини має спрямовуватися на виховну роботу, під час якої діти здобувають спеціальні знання, передають життєвий досвід. Ця робота має проводитись спільними зусиллями педагогів, медичного персоналу та батьків. Діти мають опанувати певні знання, уміння, навички, сформовані переконання, що потрібні кожній людині для збереження життя та здоров’я, а також мають бути підготовлені до дій у небезпечних ситуаціях.

Методичні рекомендації з питань безпеки життєдіяльності дошкільнят (що має враховувати педагог)

Уся робота з навчання дітей безпечної поведінки має проводитися з урахуванням таких головних чинників:

  • Вона не має обмежуватися лише навчанням дітей норм і правил поведінки. Їх необхідно також навчати обачності, уміння орієнтуватися та швидко реагувати в екстремальних ситуаціях.
  • Максимальний ефект досягається, якщо навчально – виховна робота ведеться одночасно за трьома напрямками: дитячий садок – діти – батьки.
  • Слід ураховувати особливості дитячої психіки, її підвищену вразливість. Тому неприпустимим є застосування так званої шокової терапії з акцентуванням на страшних наслідках пожеж, повеней тощо. Такий підхід може травмувати психіку дитини, призвести до стресів, тривог.
  • Важливе значення має і психологічна готовність дітей до сприйняття відповідної інформації про небезпеку та до практичних дій у надзвичайних ситуаціях. Працюючи з дошкільнятами, важливо враховувати властиві їм “вікові” страхи, що спричинені високою емоційністю, малим життєвим досвідом та багатою уявою дітей. Поглиблюючи знання дітей про навколишнє, формується в них готовність до ситуацій, в яких вони можуть опинитися. Якщо життєва ситуація не містить у собі елементів несподіванки і зрозуміла малюкові, безпідставні страхи не виникатимуть.

Пам’ятки щодо порядку дій
і поводження у надзвичайних ситуаціях

/Files/images/1-1-713x1024.jpg


/Files/images/3-1-713x1024 -б.jpg

/Files/images/4-1-709x1024-в.jpg

/Files/images/7-716x1024-е.jpg

/Files/images/2-713x1024-г.jpg

/Files/images/5-714x1024.jpg

/Files/images/6-712x1024.jpg

/Files/images/8-715x1024-д.jpg

/Files/images/1106742599_w640_h640_1106742599-768x542.jpg

/Files/images/1022694646_w640_h640_1022694646-768x538.jpg

безпека в умовах воєнного стану

Правила поведінки під час повітряної тривоги. Сирена - що робити? Правила поведінки для дітей.

Обережно! Вибухонебезпечні предмети

ПЕС ПАТРОН: Правила поводження на замінованих територіях

ПЕС ПАТРОН ДОПОМАГАЄ – ПРО ДІТЕЙ МАЛЕНЬКИХ ДБАЄ!

Корисні підказки. Сам удома

Безпека вдома для малят

Безпека вдома для дітей! Заняття по БЖД! ONLINE вихователь!

Рухливо-дидактична гра "Небезпечні речі для малечі"/ БЖД /дошкільний вік

Пожежна безпека правила пожежної безпеки для дітей ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Мультфільм "Що робити під час пожежі?"

Мультфільм. Казка про вогняну іскринку. Як поводитися під час пожежі.

Обережно дорога! Правила безпечної поведінки.

Безпека на дорозі

ПІСНЯ ПРО СВІТЛОФОР-ВЕСЕЛІ ДРУЗЯКИ-ІРИС

Консультація для батьків " Вчимо з дитиною правила дорожнього руху"

ДОРОЖНІ ЗНАКИ ДЛЯ ДІТЕЙ. КОЛОБОК. Заняття з ОБЖД.НА ДОПОМОГУ ВИХОВАТЕЛЮ

Правила поведінки цивільного населення під час війни, військового стану.

Кiлькiсть переглядiв: 265

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.