Повернутися до звичайного режиму

Історія дитячого садка

На східному березі Каховського водосховища в затишному, мальовничому місті Марганці, на полі де тільки - но колосилася пшениця, виросли п'ятиповерхові будинки, які заселила мододь: шахтарі, ткалі, лікарі. Почала свою роботу стрічкоткацька фабрика, яка мала всесоюзне значення. Виникла потреба в побудові нового дитячого закладу. Розпочалася побудова садка в 1978 році, який було здано в експлуатацію у 1980 році та названо "Струмочком". Дитячий садок було розраховано на чотирнадцять груп, 360 дітей. Це був наймаштабніший садочок нашого шахтарського міста Марганець.
/Files/images/img395.jpg
Ключі від дитячого садка було вручено чудовій, енергійній, прекрасній жінці – Зої Іванівні Островській. Це вона запалали вогник життя в серці дитячого садка і потягнулися на цей вогник гарні, добрі люди майстри своєї справи: Саврасенко А.В., Остапенко Т.В., Петренко О.С., Плотнікова В.М., Дражевська В.В., Ігнатенко О.Г., Голік Н.П., Хижняк Л.О. А токож приїхали до садочку випускники Хмельницького педучилища: Мельникова Н.П., Волокітіна Т.М., Янушкевич Г.І., Молокопой Л.А., а знаєте які то веселі, бадьорі дівчата все горіло в їх руках, а які артисти: ось вам і король, водяні, Ємеля, кіт Базиліо, лисиця Аліса всього і не згадаєш.
/Files/images/img409.jpg
/Files/images/img408.jpg
Люди все приходили й приходили: Литвин Н.В., Філіпова Н.І., Буц В.Г., Обійко Л.Є., Галко Л.Г., Секереш Г.І., Іскендерова Л.І., Полякова Н.І., Горбенко І.Є., Мадай Н.І., Чепіль Т.М., Оришко Н. М., Козинко В.Т. Їх дбайливі руки висадили маленькі, ніжні, тендітні деревця, кущі, квіти. Дитячий садочок перетворився на квітучій сад завдяки їм. Стіни, які ще тримали запах фарби перетворювалися на казковий світ дитинства: струмочок, латаття, казкові будинки, стіни стародавнього палацу. Вмілі руки вихователів заповнювали полички дидактичними матеріалами, живими картинами, вишивкою, рукотворними іграшками чудових умільців. В яслах садку функціонували всі чотирнадцять груп по 30 – 35 дітей. Вперше в місті Марганці в ДНЗ №18 у 1986 році було створено групу реабілітації де працювала В.В. Дражевська. Ця група ввійшла в десятку кращих груп реабілітації по легкій промисловості Радянського Союзу. В 1989 році одну з груп було перебудовано під спортивну залу і першим інструктором з фізкультури була Галунова В.Г. Приходила до колективу молодь, працювали нянями, та придивившись до роботи вихователя зрозуміли, що це їхнє покликання. Закінчили Марганецький педагогічний клас: Іскендерова Л.І., Секереш Г.І., Буц В.Г., Горбенко І.Є. Підвищувала свою кваліфікацію в педагогічному училищі Чепіль Т.М.
/Files/images/img432.jpg
У 1983 році Зоя Іванівна Островська пішла на заслужений відпочинок. На її зміну прийшла Демченко В.Д. та пропрацювавши всього рік була переведена на роботу до виконкому.З 1985 року очолює завідуюча Глушаниця Світлана Олексіївна. За роки роботи в даному колективі енергійна, діяльна вдача Світлани Олексіївни у поєднанні з високою відповідальністю у становленні до кожної справи, сприяла згуртуванню колективу. В своїй роботі використовує новітні форми і методи керівництва освітнім процесом, оволоділа не тільки педагогічними, але й економічними знаннями, які необхідні в суспільному житті дошкільного закладу на даному етапі. Була проведена робота по впровадженню досвіду роботи завідуючої ДНЗ №18 Глушаниці Світлани Олексіївни.„План – як засіб успішного розвитку дошкільного навчального закладу”.
/Files/images/img430.jpg
В ДНЗ №18 стали функціонувати різноманітні гуртки: з народознавства, гурток «Сімейне читання», «Дзвінкі голосочки», драматизації, «Режисерська гра», «Майстерня слова», Андрійко – Мудрійко», «Школа м’яча», «Зелені вогники. Обладнано залу для занять з хореографії і кімнату театральної діяльності. Своїми руками виготовлені ляльки для лялькових вистав, пальчиковий театр, театр рукавичок. В цей час було обладнано студію зображувальної діяльності, психологічний кабінет. Вихователі дитячого садочку приймали участь в міських КВК, де займали призові місця, приймали участь в конкурсах: «Анумо дівчата, «Вихователь року». Талановиті вихователі передавали свій талант дітям і ті брали участь в конкурсах : «Міс Аліса», «Ранкова зірочка». Чуб Т.І. заснувала екологічну кімнату, яка мала карту «Екологічні стежини», вивчення природних явищ, колекцію мінералів, гербаріїв, різноманітні таблиці спостережень за погодою по перевірці прикмет, а також куточок живої природи в якому були рослини, тварини, птахи. А наша єдина їдальня в ДНЗ викликала захоплення у багатьох дитячих садочків, але зі збільшенням кількості дітей столову було перебудовано в групову кімнату. За участю вихователів було створено вокальну групу – художній керівник М. Швидкий.Була створена логопедична група, а згодом і група ППР.
/Files/images/img418.jpg
/Files/images/img437.jpg
Саме в нашому дитячому садочку було найбільше вихователів які мали звання «Вихователь – методист»: Рябченко В.П., Мельникова Н.П., Чуб Т.І., Литвин Н.В. Колектив міцнів, зростав набував педагогічної майстерності. Литвин Н.В. стала методистом ДНЗ 18, а згодом завідуючою ДНЗ №2. Здобула вищу освіту Молокопой Р. нині працює в ДНЗ №5, вчителем – логопедом. Одним із перших хто звернув увагу на вивчення народознавства був дитячий садочок №18. Створена музей – кімната з народознавства, яка існує близько двадцяти років ініціатором відкриття якого є талановитий педагог відмінник освіти України, «Вихователь – методист» Рябченко В.П.
У 2004 році методистом дошкільного навчального закладу стала Лебеда Ніна Андріївна спеціаліст «Вищої категорії», «Вихователь – методист». Вона принципова, безкомпромісна у важливих справах, завжди відстоює свої переконання, водночас вона тактовна, чуйна, творча, мудрий наставник педагогічного колективу, який вона піднімає до свого рівня,допомагаючи самовизначитися і посісти гідне місце в житті. В 2006 році Ніна Андріївна прийняла естафету від Глушаниці Світлани Олексіївни. Дитячий садочок продовжує працювати в естетичному напрямку. Ніна Андріївна керує над створення розвивального життєвого простору. На даному етапі особливого значення надаємо громадянському вихованню, створення в кожній групі національних куточків, приділяємо увагу рідній мові, звичаям, традиціям, розмаїттям народних свят, цілющим джерелам мудрості нашого народу. Поєднання народної педагогіки із сучасними дослідженнями в галузі вікової психології, відроджує традиції, що дають можливість дітям відчути свою причетність до національних основ і визначити орієнтири на майбутнє «Нація народжується коло дитячої колиски на рідному ґрунті, серед рідного слова». Ці слова Софії Русової були і є основою навчально – виховної роботи дитячого садочку «Струмочок».
/Files/images/img431.jpg
/Files/images/img420.jpg
/Files/images/P1140147.JPGТрадиційними для нашого колективу весь цей час є родинні, етнографічні, фольклорні свята та розваги з дітьми, ознайомлення дошкільників з народними традиціями, звичаями, святами, залучення батьків до участі в роботі дошкільного закладу, все це є виразниками
Результативною є робота по впровадженню досвіду Лебеди Н.А. «Навчальний розвивальний курс «Логіки світу». В дошкільному закладі ефективно працює екологічний гурток «Юні друзі природи» спільно з міським еколого – натуралістичним центром, який сприяє розвитку емоційно – ціннісного ставлення до природи, екологічної культури особистості, як складової системи національного і громадянського виховання. ДНЗ має свої досвіди роботи: з математики, зображувальної діяльності, народознавства, фізичної культури, планування навчально – виховного процесу, розвитку логічного мислення у дітей які вивчають і впроваджують в інших дитячих садочках міста. Завдяки умілим рукам працівників було повністю поновлено музичну залу. Багато років працює в ДНЗ №18 Кисельова Л.Г. не одну сотню дітей саме вона навчила танцювати, виявляла багато талановитих особистостей і ці діти продовжують розвивати свої таланти в танцювальних колективах: «Калинонька», «Браво», і співочому колективі «Веселі нотки». Випускники нашого садочку: Гасанова Олександра, Голік Кирило, Смілик Люся займають призові місця в обласних конкурсах.Навчально – виховний процес здійснює 30 педагогів, із них 1- спеціаліст вищої категорії, 1- спеціаліст І категорії, 2- спеціалісти ІІ категорії, 24 мають середню спеціальну освіту.Навчально – виховний процес здійснює 30 педагогів, із них 1- спеціаліст вищої категорії, 1- спеціаліст І категорії, 2- спеціалісти ІІ категорії, 24 мають середню спеціальну освіту. На сьогоднішній день ДНЗ №18 «Струмочок» святкує своє 30 - річчя це підчеркнута риса під довголітньою сумлінною працею нашого колективу.
/Files/images/P6040110.JPG
Кiлькiсть переглядiв: 1514

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.