Повноцінний, фізичний і нервово-психічний розвиток дитини дошкільного віку можливий у разі забезпечення його раціональним харчуванням,яке передбачає використання необхідних продуктів, що містять усі компоненти , вітаміни та мікроелементи.

/Files/images/18171659pitanie_dlya_beremennih.jpeg

У нашому ДНЗ здійснюється 3-разове харчування. Режим харчування затверджується керівником закладу. Їжа видається у суворо визначений час.

Для організації оптимального питного режиму доочищену воду (за допомогою мембранного фільтру ДТК) кип’ятять , дають після охолодження до кімнатної температури за індивідуальною потребою.

Проводиться розподіл їжі за калорійністю: сніданок- 25 %; обід- 35 %, полуденок – 20 %.

Тривалість сніданку і вечері – 20 хвилин, обіду – 25-30 хвилин.

Об’єм їжі повинен відповідати віку дитини і індивідуальним особливостям: апетит, стан здоров ‘я , сприйняття молока, риби, яєць.

Починаючи з раннього віку необхідно приділяти увагу вихованню культурно – гігієнічних навичок. За дитиною необхідно закріпити постійне місце за столом, розмір якого добирають відповідно зросту дитини.

Перед кожним прийомом їжі стіл сервірують згідно з меню. З 2-х річного віку дітей привчають користуватися серветкою, на 4-році – користуватися виделкою, на 5-році – негострим ножем. Дітей привчають сідати за стіл охайними. З 4-річного віку навчають чергувати, сервірувати столи і зберігати використаний посуд.

Дітям потрібно давати страви в тому вигляді, що допомагає процесу їх вживання. Під час харчування необхідно додержуватися принципів наступності.

Раціональне харчування передбачає обов’язкове складання меню. Орієнтовне двотижневе меню складають сезонно, погоджують з СЕС і затверджує керівник .

Для забезпечення дітей вітаміном С, проводити С-вітамінізацію за допомогою аскорбінової кислоти за 15 хвилин до видачі при температур 45-60 ْС за умов достатнього фінансування проводити додаткову полівітамінізацію за показниками.

Показниками правильного харчування є показники здоров’я , результати антропометричних даних, поширеність захворювань, оцінювання фізичного розвитку.

Під час приготування страв необхідно суворо дотримуватися поточності виробничого процесу. Кулінарна обробка передбачає холодну і термічну обробку.

З метою зберігання вітаміну С овочі очищують і нарізають безпосередньо перед приготуванням страв. Кулінарна обробка повинна максимально зберігати харчову цінність підвищувати засвоєння їжі, надавати їй приємного зовнішнього вигляду, смаку і запаху.

Кiлькiсть переглядiв: 1390

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.